Den Země

Den Země pořádá společnost CEMEX Sand, k. s. společně s Domem dětí a mládeže Matýsek za podpory města Napajedla v prostorách štěrkovny Spytihněv.

Hlavním cílem akce je seznámit občany s rekultivací těžebních ploch. Ta přispívá k obnovení charakteru původní krajiny. Díky rekultivaci vzniknou v areálu nové břehy, výsadby stromů a keřů, vodní prostory pro rybolov, rekreaci a koupání, klidové ostrovní a poloostrovní plochy k hnízdění ptactva a jiných živočichů. Již nyní však lokalita vytváří podmínky pro rozvoj života živočichů a rostlin.

Celé odpoledne strávíte s dětmi v přírodě a program je věnován hlavně jim. Dopravit na místo i zpět s dětmi se můžete motovláčkem z Napajedel a Spytihněvi. Zpřístupněna bývá rybářská líheň a v areálu štěrkovny se vysazují stromky. Vystupují pěvecké a taneční soubory z Domu dětí a mládeže Matýsek, který s napajedelskými skauty také připravuje zábavné a poznávací hry s ekologickou tématikou. Za splnění všech úkolů si děti odnesou dárek v podobě trička s logem Dne Země. Na dospělé i děti čeká po zábavném odpoledni vystoupení kapely a nechybí ani opékání špekáčků a grilování.

Fotoreportáž z předešlého ročníku najdete ZDE.

  

  

  

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate