Svatováclavské slavnosti

Již tradiční a největší kulturní akcí v Napajedlích jsou Svatováclavské slavnosti, které nabízejí celodenní program pro děti i dospělé a město doslova praská ve švech.

XIX. ročník Svatováclavských slavností se uskuteční v sobotu 29. září 2018.

Celým dnem návštěvníky provází historický program, nechybí velký kostýmovaný průvod městem s pochodněmi, mše na počest knížete Václava v kostele sv. Bartoloměje, Jarmarečné hrátky s pouličními zpěvy a tanci na kostelních schodech a hrací stanoviště se středověkými úkoly pro děti. Slavnosti doplňují Farmářský a řemeslný trh na Masarykově náměstí a Slavnosti vína s cimbálovou muzikou a zabijačkou v restauraci Baltaci. Hřebčín nabízí projížďky na koních, ponících nebo v kočáru, přehlídku plemeníků a exkurze do jindy nepřístupných míst. Loď „Morava“ pořádá okružní plavby a památkami provází kostýmovaní průvodci. Celý den vrcholí s příchodem tmy, kdy svatý Václav usedá na koně a spolu se svou mnohačlennou družinou s pochodněmi a kejklíři prochází městem. Na kostelních schodech pak sv. Václav a zároveň celé město přijímá zdravici paní starostky. Na večerním programu se pak podílí žongléři s ohněm, rytíři na koních a dobové tanečnice.

Historický program Svatováclavských slavností připravuje Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka a podílí se na něm další napajedelské spolky a hostující soubory.

Sledujte Kalendář akcí.

   

  

  


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate