Jarní slavnosti

http://www.napajedla.cz/galerie/14/JARNI_SLAVNOSTI_2015_prouzek_FB.png

Masarykovo náměstí se opět zaplní od 8 do 12 hodin stánky s regionálními potravinami, občersvením a přírodní kosmetikou. Na Farmářském a řemeslném trhu nebudou chybět také stromky, sazeničky, čerstvé bylinky, ale najdete zde i koření, med, ruční výrobky od košíkáře, truhláře, keramikáře či dráteníka a mnoho dalšího. V rámci trhů vystoupí děti z kroužků Domu dětí a mládeže Matýsek. Na radničním nádvoří zároveň probíhá oblíbený Blešák a v odpoledních hodinách zase běžecký závod v centru města RUN-UP Napajedelské schody.

K Jarním slavnostem již neodmyslitelně patří také událost Brány památek dokořán.

Zpřístupněny budou památky:

Muzeum Napajedla
/ V muzeu můžete zhlédnout stálé expozice Hřiště hraček, Fatra v čase, Příběh továrny Slavia, Příběh města a Příběh města - kresby architekta Šimečka, v moderním audiovizuálním sále pak aktuální výstavu.

Kostel sv. Bartoloměje
/ Nejstaršími památkami v kostele jsou dva renesanční náhrobky Bedřicha a Bartoloměje ze Žerotína zasazené ve zdi po stranách hlavního vchodu, které byly přeneseny ze starého kostela.

Zámek
/ Nyní máte příležitost vstoupit dovnitř a kochat se krásou historických sálů, kterými procházela napajedelská šlechta - zejména z rodu Rottalů, Kobenzlu, von Stockau či významných Baltazziů.

Radniční věž
/ vyhlídka z radniční věže
/ Původní Stará radnice v Napajedlích při požáru města v r. 1662 vyhořela a v letech 1903-1904 byla podle návrhu architekta Dominika Feye postavena novorenesanční radnice se secesními prvky.

Akce se koná za každého počasí.
_

Fotky z minulého ročníku naleznete ve fotogalerii ZDE.

Pro aktuální informace sledujte Kalendář akcí a facebook Klubu kultury Napajedla.

 

   

  

 

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate