Cestovatelský mišmaš | 14. 1. 2017

V sobotu 14. ledna proběhl v Napajedlích už sedmý Cestovatelský mišmaš. Na účast si organizátoři nemohli nikdy zrovna stěžovat a letos byl sál zaplněný po okraj od první besedy.

V úvodní přednášce mohli návštěvníci skrze napajedelskou cestovatelku Janu Kysilkovou poznat blíže Azorské ostrovy. Patrik Kotrba jim v básních a písních vylíčil svoji několikaletou vášeň pro Španělsko a cestu do Santiaga de Compostela, kam šel mimo jiné až z Kloužovic. Petra Pokorná popsala s nadhledem zkušeného cestovatele svoji cestu do Kurdistánu. Mistr v cestování nalehko Štěpán Trojánek dával návštěvníkům rady a tipy, jak se sbalit pod sedm kilo. V závěru představili Milan Ondruš a Juraj Kordik v poslední době cestovateli oblíbenou Barmu.

Besedami mišmašovský večer teprve začínal. Návštěvníci se přesunuli do Klášterní kaple, kde je čekala vynikající houslistka Jitka Šuranská a po ní svérázných 12:piet. Muzikanti si sedli natolik, že si společně zahráli jeden z posledních hitů Piet, Borovičku. „Letos měla akce zvlášť uvolněný ráz“, radovali se organizátoři i návštěvníci, z nichž velká část nebyla na festivalu poprvé.

FOTO: Klub kultury Napajedla


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Klub kultury Napajedla
Realizace rotate Rotate